Derby cez kopec pre Agro

23.03.2018

Topoľčianski hádzanári po dvoch prehrách zabodovali naplno.

Zdroj: Jaroslav Šupa
Zdroj: Jaroslav Šupa

Topoľčany - Hlohovec 30:20 (18:7)

Po dvoch prehrách a zlepšenom výkone si hádzanári Topoľčian pripísali dva body do tabuľky. "Posledné dva zápasy nám strelecky absolútne nevyšli, a tak sme vedeli, že nás bude čakať veľmi náročný zápas, pretože Hlohovec nemá už čo stratiť," začal hodnotenie zápasu domáci lodivod Pavel Farář. "Už sme si nemohli dovoliť stratiť body, a preto som hráčov od úvodných minút nabádal, aby bojovali a chceli získať každú loptu. Hneď v úvode nám to našťastie začalo padať a s narastajúcim skóre som videl na hráčoch, že im opäť stúpa sebavedomie."


Už do polčasu si domáci vypracovali jedenásťgólový náskok, po zmene strán domáci pokračovali v nastolenom trende. "Veľmi ma teší, že i diváci nás po dvoch nevydarených zápasoch neodpísali a prišli nás povzbudiť, za čo im patrí obrovské poďakovanie. Myslím si, že hráči cítili ich podporu, čo nám nesmierne pomohlo," dodal tréner Pavel Farář.

Rozhodovali Gedeon - Palovčák, vylúčenia 1 - 2, pokutové hody: 5/4 - 4/3, 280 divákov.       Meluš, P. Králik, Javorček - J. Briatka 4/2, Janíček 1, Masaryk 1, Michalka 3, Ivanytsia 2, Miženko 2, Ivanov, Cigáň 1, Hlinka 7, Jadroň 3/2, Minarovský 1, Ďurček 2, Kucher 3, tréner P. Farář.


Zdroj: Jaroslav Šupa